Caleres, Inc. atletik, gündelik ve resmi ayakkabı ürünleri sağlama işiyle uğraşmaktadır. Şirketin merkezi Missouri eyaletinin St. Louis şehrinde olup şu anda 4.800 tam zamanlı çalışanı bulunmaktadır. Şirket, perakende ayakkabı mağazaları ve e-ticaret siteleri işletmekte ve her yaştan kişi için ayakkabı tasarlamakta, geliştirmekte, tedarik etmekte, üretmekte ve dağıtmaktadır. Şirket iki segmentte faaliyet göstermektedir: Famous Footwear ve Marka Portföyü. Famous Footwear segmenti, Famous Footwear perakende mağazalarından, famousfootwear.com ve famousfootwear.ca'dan oluşmaktadır. Famous Footwear segmenti, ailenin tümüne yönelik çoğunlukla markalı ayakkabı satan 846'dan fazla mağazada işlem görmektedir. Marka Portföyü segmenti, çevrimiçi perakendecilere, ulusal zincirlere, departman mağazalarına, bağımsız perakendecilere ve büyük hacimli ticaretçilerine başlıca markalı, lisanslı ve özel etiketli ayakkabıları tasarlama, geliştirme, tedarik etme, üretim, pazarlama ve dağıtma işlemlerini içeren toptan satış faaliyetlerini kapsamaktadır. Ayrıca bu segment şirketin kendisine ait olan Famous Footwear, Sam Edelman, Naturalizer ve Allen Edmonds mağazalarını ve e-ticaret işlerini de içermektedir. Marka Portföyü segmenti 114'ten fazla markalı perakende mağazasında işlem görmektedir.
Milyon USD cinsinden finanslar. Mali yıl Şubat - Ocak'tır.
Breakdown
TTM
01/31/2026
11/01/2025
08/02/2025
05/03/2025
02/01/2025
Hasılat
2,757
695
790
658
614
639
Hasılat Artışı (YoY)
--
9%
7%
-51%
-7%
-8%
Satınalma Maliyeti
1,573
404
460
372
335
364
Brüt Kâr
1,184
290
329
285
278
275
Satış, Genel ve İdari
1,155
309
310
269
266
261
Araştırma ve Geliştirme
--
--
--
--
--
--
İşletme Giderleri
1,155
309
310
269
266
261
Diğer Finansman Gelirleri (Giderleri)
0
-1
0
0
0
-2
Kâr Öncesi Gelir
-12
-32
6
5
8
0
Kira Vergisi Gideri
-2
-8
4
-1
2
-2
Net Kâr
-6
-22
2
6
6
4
Net Income Growth
Kâr Artışı
--
-650%
-95%
-90%
-80%
-92%
Dolaşım Daki Hisse Senetleri (Dilüte Edilmiş)
32.53
32.53
32.64
32.62
32.65
32.62
Hisse Değişimi (Yıllık Üst Üste)
--
0%
-3%
-3%
-4%
-4%
EPS (Diluted)
-0.2
-0.68
0.07
0.19
0.2
0.14
EPS Artışı
--
-561%
-94%
-89%
-77%
-91%
Öz sermaye akışı
35
41
-13
34
-26
17
Hisse Başı Öz Kaynak Akışı
--
--
--
--
--
--
Brüt Karşılık
42.94%
41.72%
41.64%
43.31%
45.27%
43.03%
Faaliyet Kâr Marjı
1.01%
-2.73%
2.4%
2.43%
1.95%
2.03%
Kâr Marjı
-0.21%
-3.16%
0.25%
0.91%
0.97%
0.62%
Özsermaye Karlılık Oranı
1.26%
5.89%
-1.64%
5.16%
-4.23%
2.66%
EBITDA
92
-2
36
31
26
27
EBITDA Marjinali
3.33%
-0.28%
4.55%
4.71%
4.23%
4.22%
D&A EBITDA için
64
17
17
15
14
14
Faaliyet Kârı
28
-19
19
16
12
13
Faaliyet Kâr Marjı
1.01%
-2.73%
2.4%
2.43%
1.95%
2.03%
Verilen Vergi Oranı
16.66%
25%
66.66%
-20%
25%
0%
Follow-Up Questions
Caleres Inc'in temel mali tabloları nelerdir?
Son mali tabloya (Form-10K) göre, Caleres Inc'in toplam varlıkları $0 olup, net kayıp $0'dir.
CAL'ün temel finansal oranları nelerdir?
Caleres Inc'in cari oranı 0, net kâr marjı 0, hisse başına satış $0'dir.
Caleres Inc'in geliri segment veya coğrafya bazında nasıl dağılıyor?
Caleres Inc en büyük gelir kaynağı Famous Footwear olup, en son kar bildiriminde geliri 1,500,050,000 dir. Coğrafi olarak, United States , Caleres Inc için ana pazar olup, geliri 2,582,127,000 dir.
Caleres Inc kârlı mı?
hayır, son mali tablolara göre Caleres Inc'in net kayıp $0'dir.
Caleres Inc'in herhangi bir yükümlülüğü var mı?
hayır, Caleres Inc'in yükümlülüğü 0'dir.
Caleres Inc'in tedavüldeki hisse sayısı kaçtır?
Caleres Inc'in toplam tedavüldeki hisse sayısı 0'dir.